Jaskyniari Plavecké Podhradie vás pozývajú na DOD v Plaveckej jaskyni, ktorý sa uskutoční dna 30.12.2018 od 9 – 14 hod. Prístupné bude prízemie i vrchné poschodie. Pre obmedzený počet vstupov sa budu do jaskyne rozdávať časenky. Ak teda prídete o 9 hod, môžete si zobrať vstup na 12 hod a zostane vám čas na kapustnicu, varené vínko či návštevu Plaveckého hradu. Do vrchného poschodia sa budu rozdávať časenky mimo spodného poschodia. Aby sa urýchlila návšteva, bude čas v jaskyni skrátený na 30 minút /vrchné poschodie podla fyzickej kondície návštevníkov/.
Návštevníkom doporučujeme priniesť si baterky. Tí čo plánujú navštíviť vrchné poschodie, potrebujú čelovú lampu, veci na prezlečenie /určite sa ušpiníte/ a pre bezpečnejší pohyb doporučujeme prilbu /môže byť i cyklistická /. Vo vrchnom poschodí sa budete pohybovať po aj po kolenách, či sa kúsok plaziť pripadne kúsok vyliezť a zliezť. Na všetko bude dohliadať sprievodca. Obuv je vhodná turistická, no najlepšie sú gumáky, ktoré i my používame.
Pred jaskyňou sa bude podávať varené vínko a kapustnica. Jaskyniar Miloš Hačo vám pred jaskyňou rozpovie niečo o jaskyni, jaskyniach alebo odpovie na otázky, ktoré vás budu zaujímať.
Parkovanie doporučujeme v dedine alebo na konci asfaltovej cesty smerom na hrad.
Tešíme sa na vašu návštevu

Facebook Comments

Mohlo by vás zaujímať: